Akıllı Gübre NP 9-11-0

Akıllı Gübre NP 9-11
Azot, Fosfor içerikli Akıllı Gübre

İÇERİKAkıllı Gübre NP 9-11

ORGANİK MADDE% 25
TOPLAM AZOT% 9
ORGANİK AZOT% 0,1
AMONYUM AZOTU% 4
ÜRE AZOTU
% 4,9
TOPLAM FOSFOR% 11
TOPLAM SUDA CÖZÜNÜR FOSFOR PENTAOKSİT P2 O5% 5
SUDA VE NÖTRAL AMONYUM SİTRATTA ÇÖZÜNÜR FOSFOR
% 11
SUDA ÇÖZÜNÜR Çinko (Zn) %0,01
MAXİMUM NEM%0,20
KLOR ORANI:%0,02
Ph5-7
AMBALAJ TİPLERİ
25 KG
50 KG
Akıllı Gübre Serisinin Azot Fosfor oranı olarak en kuvvetli gübrelerinden biridir. Akıllı Nat'a ilaveten azot ve fosfor takviyesi yapılmıştır. Kontrollü Salınan Azotlu ve Fosforlu akıllı gübremizdir.

Toprak altı gübresi olarak kullanımı tavsiye edilir, üst gübre olarak kullanımında bir zararı yoktur. Akıllı Nat'ın tüm özelliklerini taşır, buna ek olarak içeriğinde yeterli seviyede Azot ve Fosfor da barındırır. Suni Gübre kullanıldığında, suni gübrenin de etkisin arttırır.

Mineral içerikleri bitki %100 alabildiğinden %9 Azot ve %11 Fosfor bitki için yeterlidir. (Kimyasal Gübrelerde; kuru tarımda bitki kimyasal gübrenin maksimum %20 sini alabilir bu da iyi arazi şartlarında geçerlidir. )

Kimyasal gübrenin içeriğinde ki Azot'un uçma ve yıkanma özelliği bulunmaktadır. Toprakta maksimum kalıcılık süresi 14 gündür ve toprakta uygun tav yoksa bitkide yanmalara yol açar ya da bitkinin kurumasına sebep olur. Akıllı Gübrelerde Azot dolgu maddeleri ile korunmaktadır, yıkanma, yakma ve uçuculuğu yoktur. Bitkinin ihtiyacı olduğunda Akıllı Gübrenin içeriğindeki Azot bitki tarafından alınabilir.

Bitkilerde ileri derecede köklenme, sürgün oluşumu ve polen sayısında artış sağlar. Homojen meyve yapısı sağlar. Döllenme de artış ve protein enzimi sağlar, fungus ve bakterilerin çoğalmasını engeller. Klasik gübreler olarak bilinen (20-20-0, 15-15-15, 18-46-0) gübreler de bulunan fosforun yüksek pH' da toprak tarafından tutulma süresi 7 gündür. Fakat Süper NP' de bu süre yaklaşık 70 gündür.

İçeriğinde ki Fosfor sayesinde bitki de kuvvetli bir kök yapısı oluşur. Azot sayesinde uygun vegatif aksam sağlanmaktadır. Akıllı gübrenin faydalarından yararlandıktan sonra, bitki mineral takviye isterse dışarıdan mineral takviyesi yapılabilir.

İçeriğinde bulunan maddeler ile Kalsiyum takviyesi ile meyvede çatlama sorunu ortadan kaldırılır. Pancarda şeker oranını arttırır ve özçürüklüğü engellenir.

Bitkilerde ileri derecede köklenme, sürgün oluşumu ve polen sayısında artış sağlar. Homojen meyve yapısı sağlar. Döllenme de artış ve protein enzimi sağlar, fungus ve bakterilerin çoğalmasını engeller.

Klasik gübreler olarak bilinen (20-20-0, 15-15-15, 18-46-0) gübreler de bulunan fosforun yüksek pH' da toprak tarafından tutulma süresi 7 gündür. Fakat Süper NP' de bu süre yaklaşık 70 gündür.


KULLANIM ZAMANI VE KULLANILAN ÜRÜNLER
ÜRÜNKULLANIM ZAMANI
KULLANIM DOZU
TARLA BİTKİLERİ
Tüm bitkilerde, toprak hazırlığında uygun dozun toprağa 1 kere karıştırılması uygundur. Şayet bu dönem kaçırılmış ise mümkün olan en uygun dönemde topraga karışırılarak kullanılması önerilir.20–25 kg/da
SEBZECİLİK50–75 kg/da
MEYVECİLİK1-2 kg ağaç başı
BAĞCILIK VE NAR
40–50 kg/da
MUZ2-4 kg ağaç başı
ÖRTÜ ALTI YETİŞTİRİCİLİĞİ (SERACILIK)
75–90 kg/da
SÜS BİTKİLERİ
40–60 kg/da
FİDANCILIK0,1-0,25 kg/fidan
YETİŞTİRME ORTAMI HAZIRLIĞINDA
10–20 kg/m3