Büyüktorbalı Akıllı Gübre Toprağı Besler

4M Tarım Bölge Bayisi Süer Tarım’ın sattığı ürünler arasında Akıllı Gübre çiftçiler tarafından yoğun talep görüyor. Firma, danışmanlık hizmeti de vererek çiftçilerin sorunlarına çözüm buluyor.

PAMUKYAZI Mahallesi’nde faaliyet gösteren 4M Tarım Bölge Bayisi Süer Tarım, Torbalılı çiftçilerin ihtiyaçlarını cevap veriyor. 1 yıldır bölgede faaliyet gösteren firma, organik ve orga mineral gübre satışı, zirai ilaç, gübre, tohum, danışmanlık hizmeti ve zirai aletler satışı gerçekleştiriyor.

4M Tarım Bölge Bayisi Süer Tarım’ın sattığı ürünler arasında Akıllı Gübre çiftçiler tarafından yoğun talep görüyor. Firma, danışmanlık hizmeti de vererek çiftçilerin sorunlarına çözüm buluyor.

PAMUKYAZI Mahallesi’nde faaliyet gösteren 4M Tarım Bölge Bayisi Süer Tarım, Torbalılı çiftçilerin ihtiyaçlarını cevap veriyor. 1 yıldır bölgede faaliyet gösteren firma, organik ve orga mineral gübre satışı, zirai ilaç, gübre, tohum, danışmanlık hizmeti ve zirai aletler satışı gerçekleştiriyor. Çiftçilerin her alanda yanında hizmet veren firma, danışmanlık hizmeti vererek çiftçilerin sorunlarına çözüm buluyor. Ülkemizde hâli hazırda kullanılmakta ve üretilmekte olan tarım teknolojileriyle hizmet sunan firma, bunun yanı sıra dünyada üretilmekte olan yeni ürünlerin iyi bir şekilde incelenip Torbalı pazarında kullanımını oluşturmayı hedefliyor. Bunları gerçekleştirirken de özellikle dikkat ettiği konuların başında; ekolojik yapıya en az zarar verecek çözümleri ülkemiz ve dünya tarımı ile paylaşmak, üretiminde yer almak, bunun yanı sıra mevcut satıcıların, çiftçilerin verim ve kârının maksimize edilmesi gerektiği inancını ile hizmet veriyor. Firmanın Torbalı’nın yanı sıra Tire ve Bayındır ilçelerinde de bayileri bulunuyor. Firmanın sattığı ürünler arasında Akıllı Güre çiftçiler tarafından yoğun talep görüyor.

AŞIRI KİMYASALLAR TOPRAKLARI ÇORAKLAŞTIRIYOR

SÜER Tarım olarak çiftçilerin kullandıkları toprakları ıslah etmenin, hasat edilen ürünün kalitesinin yeterli olmasının ve verim artışını önemsediklerini dile getiren firma sahibi Mehmet Emin Süer: “Gerektiği zamanda profesyonel kadromuzla ekilecek ürünün seçiminden, teknik desteğine, pazarlamasından ürünün satın alışına kadar çiftçilerimize pazarlamacılarımıza hizmet vermekteyiz. Gerek firma ve birey olarak bizlerin, çiftçilerimizin, bayilerimizin ve pazarlamacılarımızın tarım sektöründe uzun yıllardır en büyük ihtiyacı ürün tedarikinin yanı sıra, asıl büyük ihtiyacın, doğru, gerekli, ispatlanmış ve ArGe çalışması yapılmış bilgi olduğuna inanan firmamız, özellikle köy çalışmalarına, çiftçilerimize ve bayilerimize teknik destek konusunu önemsemekte, bu konu hakkında çalışmalarını ve hizmet ağını sürekli büyütmektedir” dedi. Ülkemizde ve birçok ülkede, tarımsal ürünlerin üretiminde aşırı kimyasal gübre kullanımı ve vahşi sulama yöntemleri olduğunu dile getiren Süer: “Ülkemizin en değerli kaynağı olan toprağımızın çoraklaşmasına ve tuzlanmasına aynı zamanda çiftçilere randımansız verimsiz ve kalitesiz mahsulün oluşmasına neden olmaktadır. Dünya da tarım teknolojisinde yaşanan gelişmeleri sürekli inceleyerek, Türkiye de yaşanan tarımsal sorunları çözmek için gerekli yatırımları yapmakta, bu sebeple OrganaMineral Gübre satışını ve pazarlamasını da yaparak çiftçilerimize hizmet veriyoruz” dedi.
VERİMİ YÜZDE 42 ARTTIRIYOR

SATMIŞ oldukları Akıllı Güb-renin çiftçiler tarafından büyük talep gördüğünü dile getiren firma danışmanlarından Abdul-vahap Çelik, “Satmış olduğumuz Akıllı Gübre, organi mineral bir gübredir. Bitkiye hayat toprağa mikro organizma veren bir güb-redir. Toprağın yapısını, bitkinin yaşam alnını düzeltir. Dünya üzerinde şu anda organik tarıma çok hızlı bir şekilde geçiş var. Bu ürün toprağa atıldığında toprakta yüzde 25 hava yüzde 25 su, yüz-de 45 mineral madde ve yüzde 5 organik madde oluşturur. Toprak-taki tuzu zararsız hale getirir. Toprağı nemli tutarak çimlenme oranını artırır. Toprakta bağı bu-lunan minerallerin alımını sağlar. Uçuculuğu yoktur. Topraktaki mantar ve zararlı maddelerin ço-ğalımını engeller” dedi. Firma olarak yaptıkları analizlerde Tor-balı topraklarının çoraklaşmaya başladığını dile getiren Çelik: “Torbalı’da yaygın olarak orga-nik madde kullanılmıyor. İyi bir toprağı yok. Hak ettiği verimi alamayan müdahale edilmezse çoraklaşmaya yüz tutacak. Akıllı gübre içindeki ihtiyaç duyulan bütün elementler var. Geçtiğimiz yıl çiftçilerimizle birlikte dene-melerimizde yüzde 42’lik bir ar-tış görüldü. Bu ürün bütün sebze ve meyvelerde kullanılabiliyor” şeklinde konuştu.

Haber kaynağı

Büyüktorbalı.com